El proper cap de setmana tindrà lloc el 38 Certamen de Bandes de la Comunitat Valenciana

El 38 Certamen de Bandes de Música de la Comunitat Valenciana tindrà lloc el proper cap de setmana els dies 22 i 23 de octubre al Palau de les Arts Reina Sofia de València.

 

DISSABTE 22 D’OCTUBRE . 15.30 H

QUARTA SECCIÓ

Obra obligada: “ Druids” de Javier Pinto Bañuls

AGRUPACIÓ MUSICAL  EL DELIRIO DE GORGA
Pasdoble: “ Llíria” de José María martín Domingo
Obra lliure : “ Kraken” de Hugo Chinesta
Director: Miquel Nadal Bonet

ASSOCIACIÓ MUSICAL SANT JORDI DE SANT JORDI DEL MAESTRAT
Pasdoble: “ Mis Revoleras” de Francisco Signes
Obra lliure: “Overture to a New Age”
Director: Pascual Arnau Beltran

LIRA MUSICAL DE SALEM
Pasdoble: “CXXV” Aniversari de Juan Alborch Miñana
Obra lliure: “ Chess” de Johan de Meij
Director: Ernesto Micó Ferri


TERCERA SECCIÓ

Obra obligada: “ La batalla de La Rochelle” de Jordi Peiró Marco

UNIÓ MUSICAL SANTA CECÍLIA DE XILXES
Pasdoble: “Mis Revoleras” de Francisco Signes
Obra lliure: “ El jardín de las delicias” de Miquel Ferrandis
Director: Gaspar Genovés Pitarch

AGRUPACIÓ MUSICAL DE BENEIXIDA
Pasdoble: “Ámbar” de Laureano Climent
Obra lliure: “Taj Mahal” de Hugo Chinesta
Director: Azael Tormo Muñoz

UNIÓN MUSICAL DE REDOVAN
Pasdoble: “Traner” de Rafael Talens Pelló
Obra lliure: “ Saga Candida” Bert Appermont
Director: Miguel Monera Martínez


DIUMENGE 23 D’OCTUBRE. 10.00 H

SEGONA SECCIÓ

Obra obligada : “ Jaque a la Reina” de Juan-Gonzalo Gómez de Val

ASSOCIACIÓ MUSICAL LA FILHARMÒNICA ALCUDIANA DE L’ALCÚDIA
Pasdoble: “Vestigis d’Art” de Sergi Pastor Puchol
Obra lliure: “ Chamber Symphony n 1” de José Suñer – Oriola
Director: Sergi Pastor Puchol

UNIÓ MUSICAL DE VILAFRANCA
Pasdoble: “La marxa de 1941” de John Williams
Obra lliure: “Quatre interludis marins” de Benjamin Britten
Director: Pau Monfort Pitarch

UNIÓN MUSICAL DE BIGASTRO
Pasdoble: “Los Barbas” de Ferrer Ferran
Obra lliure: “Sidus” de Thomas Doss
Director: Diego Carrillo Soler


DIUMENGE 23 D’OCTUBRE. 16.00 H

PRIMERA SECCIÓ

Obra obligada : “Flor de Mayo “ de Amparo Edo Biol

UNIÓ MUSICAL DE CARLET
Pasdoble: “Roberto Forés” de Ferrer Ferrán
Obra lliure: “ “The Great Spirit” de Ferrer Ferran
Directora: Beatriz Fernández Aucejo

SOCIEDAD MUSICAL DE SEGORBE
Pasdoble: Esther Nieja” de José Antonio Rebollar
Obra lliure : “Miticaventura” de Ferrer Ferran
Director: Josep Miquel Martínez Giménez

SOCIEDAD MUSICAL LA AMISTAD DE VILLAFRANQUEZA
Pasdoble: “Cent anys” de Ramón garcía Soler
Obra lliure: “Entornos” de Amando Blanquer Ponsoda
Director: Eduardo Peris Signes

 

El jurat estarà format per Amparo Edo Biol, Dúnia Pérez Alcaráz, Manel Barea Cervera, Rafael Sanz- Espert i Vicent Pelechano Barberá.

Anuncios