Programa 43 Certamen de Bandes de la Diputació de València 2019

El 43è Certamen de Bandes de Música de la Diputació de València se celebrarà els propers dies 18 i 19 de maig

PROGRAMA


Dissabte 18 de maig de 2019, 10:30h.


SECCIÓ QUARTA

40 PLACES
OBRA OBLIGADA: Sait de Rafael Giner Estruch

Agrupació Musical Jove de Manuel
Pasdoble: Panorama de Godofredo Garrigues
Obra de lliure elecció: La Fortaleza de David Penadés Fasanar
Director: Vicent Sanchis Martínez 

Sociedad Artística y Cultural Unión Musical de Benetússer
Pasdoble: Sacumb: 40 anys fent música de Esteban Peris Aviñó
Obra de lliure elecció: Fourth Suite for band (city of music) de Alfred Reed
Director: Isidro Joaquín Martínez Sáiz 

Unió Musical d’Algímia d’Alfara
Pasdoble: María Moliner de Vicente Ortiz Gimerno
Obra de lliure elecció: Lake of the moon de Kevin Houben
Director: Xesco Guillem i Escobar

ENTREGA DE PREMIS SECCIÓ QUARTA


Dissabte 18 de maig de 2019, 17h

SECCIÓ SEGONA 

70 PLACES
OBRA OBLIGADA: Díptico Sinfónico de Salvador Chuliá Hernández

Unió Musical Santa Cecilia de Canals
Pasdoble: Jose Arnau, el més gran de Josep Ros García
Obra de lliure elecció: The year of the dragon de Philip Sparke
Director: Josep Ros García

Associació Cultural Tot per la música d’Ontinyent
Pasdoble: Miriam Martínez de Mario Roig Vila
Obra de lliure elecció: Taj Mahal de Hugo Martínez Chinesta
Director: Jordi Soler i Carbó 

Centro Instructivo Musical Santa Cecilia de Yátova
Pasdoble: Laura Fabra de Santi Miguel Alarcón
Obra de lliure elecció: Cervantes ejemplar, Temps I y III de Enrique de Tena
Director: Juan Manuel Alarcón García

ENTREGA DE PREMIS DE LA SECCIÓ SEGONA


Diumenge 19 de maig de 2019, 10:30h 

SECCIÓ PRIMERA

90 PLACES
OBRA OBLIGADA: Los cuatro jinetes del apocalipsis de Hugo Chinesta

Banda Juvenil de la SMI Santa Cecilia de Cullera
Pasdoble: Siempre noble y liberal de Jose Luis Peiró
Obra de lliure elecció: La batalla de Rande (Sinfonía 2) de Juan-Gonzalo Gómez Deval
Director: Enrique Sapiña García


SECCIÓ ESPECIAL

110 PLACES
OBRA OBLIGADA: 1889 La Filarmónica de José Salvador González Moreno

Centre Artístic Musical Santa Cecilia de Foios
Pasdoble: Maria Teresa Medina de Javier Artés Arlandis
Obra de lliure elecció: El jardín de las Hespérides de José Súñer Oriola
Director: José Martínez Colomina 

Lectura dels Premis de la Secció Primera i de la Secció Especial

ENTREGA DE PREMIS DE LA SECCIÓ PRIMERA I DE LA SECCIÓ ESPECIAL


Diumenge 19 de maig de 2019, 17h 

SECCIÓ TERCERA

50 PLACES
OBRA OBLIGADA: Via Augusta de José María García Montalt

Unió Musical de Xeraco
Pasdoble: Xeraco de Miguel Villar González
Obra de lliure elecció: Firestorm de Stephen Bulla
Director: Juan José Martí Gómez 

Societat Joventut Musical de Quart de les Valls
Pasdoble: Beatriz Alós de Rafael Doménech Pérez
Obra de lliure elecció: Armenian Dances (1 part) de Alfred Reed
Director: Juan F. Plasencia Civera 

Banda Joven de la Unión Musical Municipal de Godelleta
Pasdoble: Ángel Gil, “El tío Ángel” de Gabriel Sancho
Obra de lliure elecció: El ritual del fuego de David Penadés Fasanar
Director: Vicente Reche Ruiz 

Societat Musical Música Jove de Benimaclet (València)
Pasdoble: Benimaclet en Festes de Xavier Zamorano Alós
Obra de lliure elecció: Made in València de varis autors y autores
Director: Enrique Barrachina 

Agrupación Musical Carrera Fuente de San Luis de València
Pasdoble: Ricardo Caballer de José Fernando Cuadrado Lloret
Obra de lliure elecció: Saxsuit de Andrés Valero Castells
Director: Dídac Bosch Alcaina 

ENTREGA DE PREMIS DE LA SECCIÓ TERCERA