Programa del 40 Certamen de Bandes de Música de la Comunitat Valenciana

L’Auditori del Palau dels Arts Reina Sofia de València tornarà a acollir aquesta cita ineludible del calendari bandístic valencià els pròxims 3 i 4 de novembre de 2018.



Programa

Dissabte, 3 de novembre

QUARTA SECCIÓ – 10:30 h

* Obra obligada: Trafalgar, de Javier Pinto

Unión Musical San Bartolomé de Orihuela

– Pasdoble: Gibraltar, de R. Waterer
– Obra lliure: Avern, de Saül Gómez Soler
– Director: Eduardo Maciá Campillo

Associació Artístico Musical Sant Blai de Potries

– Pasdoble: La flor del taronger, de Miguel Asins Arbó
– Obra lliure: Nautilus, de Juan L. Roig
– Director: Adrián Ronda Sampayo

Sociedad Musical de Geldo

– Pasdoble: El tio Caniyitas, de Ricardo Dorado
– Obra lliure: The ghost ship, de José Alberto Pina
– Director: Salvador Andrés Rivas Gil

TERCERA SECCIÓ – 16:30 h

* Obra obligada: Stonage, de Sara Galiana

Sociedad Artistico Musical de Castellnovo

– Pasdoble: Gloria al pueblo, de Perfecto Artola
– Obra lliure: Van Gogh Portraits, d’Aldo Rafael Forte
– Director: Ricardo Bolos Pérez

Agrupación Musical de Montesinos

– Pasdoble: Agüero, de José Francisco Ribate
– Obra lliure: Golden Land, de Saul Gómez Land
– Director: José Vicente Pérez Pérez

Unión Musical de Higueruelas

– Pasdoble: Musical Apolo, d’Amando Blanquer
– Obra lliure: Taj Majal, d’Hugo Chinesta
– Director: Josep Dominguez Martin

Diumenge, 4 de novembre

SEGONA SECCIÓ – 10.30 h

* Obra Obligada: Images, de José Suñer Oriola

Unió Instructivo Musical “La Esmeralda” d’Almassora

– Pasdoble: Cristina Pastor, de Vicente Ortiz Gimeno
– Obra lliure: Expedition, d’Óscar Navarro
– Director: Víctor Alapont

Centre Artístic Cultural “Verge de la Pau” de Agost

– Pasdoble: Música y vinos, de Manuel Morales Martínez
– Obra lliure: Symphony n.º 2 – Theogonic, d’Andrés Valero Castells
– Director: José Vicente Algado Climent

Sociedad Musical La Paz de Siete Aguas

– Pasdoble: La Paz de Sieteaguas, de Manuel Bernal Nieto
– Obra lliure: Poeme du Feu, d’Ida Gotkovsky
– Director: Borja Martínez Alegre

PRIMERA SECCIÓ – 16.30 h

* Obra obligada: Concerto for winds, de José Ignacio Blesa Llull

Societat Musical La Lira Fontiguerense de la Font de la Figuera

– Pasdoble: Goya, de Julian Palanca
– Obra lliure: El Jardín de Hera, de José Suñer Oriola
– Director: David Penades Fassanar

Associació Musical “Ciutat de Benicarló” de Benicarló

– Pasdoble: María del mar Anglés, de Pablo Anglés Galindo
– Obra lliure: The composer of Storms, 3dr Symphony, de J.I. Blesa -Llull
– Director: Pablo Anglés Galindo

Societat Musical Banyeres de Mariola

– Pasdoble: Sit de Plata, de José Rafael Pascual Vilaplana
– Obra lliure: Leonardo Dreams, de Saül Gómez Soler
– Director: José Francisco Mira Marín

Jurat

Presidenta

María Margarita Landete Carrilero

Vicepresident

Pere Manuel Aragó

Vocals

Josep Vicent Egea Insa
Beatriz Fernández Aucejo
Salvador Sebastià López
María Pilar Vañó Bacete
José Suñer Oriola

Secretària

M.ª José Albors Merino

Presentació

Onofre Valldecabres

Anuncios