Resultats de totes les seccions del 36 Certamen de la Comunitat

En la primera jornada d’audicions del Certamen de la Comunitat, el qual començava a les 10 del matí, actuaven les bandes guanyadores dels certàmens provincials de la secció quarta que han estat l’Agrupació Musical de Beneixida i la Societat Musical de Geldo, sent l’obra obligada la Suite per a Banda de Francisco Zacarés.

Aquest ha estat el resultat:

1º Premi i Menció d’Honor amb 350 punts per a la l’Agrupació Musical de Beneixida
Director: Azael Tormo Muñoz

 

 

2º Premi amb 263 punts per a  la Societat Musical de Geldo
Director: Salvador Andrés Rivas Gil


 

Despres de les Bandes que participaven en la secció quarta del certamen, començaven les actuacions de les bandes guanyadores de la secció tercera que són l’Ateneu Musical Mestre Gilabert d’Aspe, la Banda de l’Associació Musical Polinyanense de Polinyà del Xúquer i la Unió Artística Musical de Navajas, l’obra obligada per a aquesta secció era Harlequin Suite del compositor Francisco Andreu Comos.

Aquests han estat els resultats:

1º Premi i Menció d’Honor amb 351 punts per a l’Associació Musical Polinyanense de Polinyà del Xúquer
Director: Enrique Sapiña García
1º Premi amb 325 punts per a l’Ateneu Musical Mestre Gilabert d’Aspe
Director: Alfredo Cerdán Castelló

 

 

2º Premi amb 267,5 punts per a la Unió Artística Musical de Navajas
Director: Enrique Daniel Marín Monfort


Diumenge 26 el Certamen començava a les 10 del matí amb l’actuació de les bandes representants de la secció segona, Societat Unió Musical de Canyada, Unió Musical de Vilafranca i Unió Musical Llanera de Ranes, sent l’obra obligada la composició Éssers d’Hugo Chinesta .

Aquests han estat els resultats:

Primer premi  i  Menció d’Honor amb 363.5 punts per a la Unió Musical Llanera de Ranes
Director: Pascual Martínez Martínez

 

 

Primer premi amb 333.5 punts per a la  Societat Unió Musical de Canyada
Director: Rafael Manuel Garrigós García

 

 

Primer premi amb 328 punts per a la  Unió Musical de Vilafranca
Director: Pau Monfort

 

 

Premi especial al millor Director del l’edició: Pascual Martínez Martínez

 

Premi especial a la millor Banda per la máxima puntuació al certamen – Unió Musical Llanera de Ranes

 


I per acabar la 36 edició del certamen, era el torn de les bandes de la secció primera, la Societat Musical de la Llosa de Ranes, l’Ateneu Musical Schola Cantorum de la Vall d’Uixó i la Societat Filharmònica Unió Musical d’Agost, sent la obra obligada la Simfonia núm 1 d’Enrique Hernandis.

I aquest ha estat el resultat:

Primer Premi i Menció d’Honor amb 335.50 punts per a la  Societat Musical de la Llosa de Ranes
Director: Francisco José Sánchez Roca

 

 

Primer premi amb 334 punts per a la Societat Filharmònica Unió Musical d’Agost
Director: Manuel Mondejar Criado

 

 

Primer premi amb  333.50 punts per a l’Ateneu Musical Schola Cantorum de la Vall d’Uixó
Director: Pablo Marqués Mestre

 


http://dmbblog.com

Anuncios

Responder

Introduce tus datos o haz clic en un icono para iniciar sesión:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Cerrar sesión /  Cambiar )

Google+ photo

Estás comentando usando tu cuenta de Google+. Cerrar sesión /  Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Cerrar sesión /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Cerrar sesión /  Cambiar )

Conectando a %s